רעיונות ליום הולדת למבוגרים

סדנת אילתור וכיף משפחתית

תוכן עניינים

כך תתכננו אירוע משפחתי מוצלח במינימום תקציב

יום ההולדת ה 60 של אמא מתקרב? סבא וסבתא חוגגים חתונת כסף ממש אוטוטו? ואולי זאת הבת מצווה של הילדה שרצית לציין באופן מצומצם עם המשפחה? שימחה והילולה! אממה? הראש עדיין ריק וגם הארנק? אל חשש יש הרבה דרכים לציין אירועים משפחתיים אבל אנחנו עלינו בשבילך על הדרך המהנה, הפשוטה והזולה ביותר. הנה כמה רעיונות ליום הולדת למבוגרים או לציון כל אירוע משפחתי אחר:

רעיונות ליום הולדת למבוגרים

ראו גם: מחפשים פעילות גיבוש לצוותים קטנים? סדנה ייחודית, משחררת ועם ערך מוסף!

השילוש הקדוש: כיבוד, נוסטלגיה, ופעילות מגבשת.

1. כיבוד

הדרך הכי טובה לחגוג את המשפחתיות שלנו היא לבקש מכל אחד מהמשפחה להביא תבשיל (או סלט או קינוח) שהוא הספציאליטה שלו. ככה גם השולחן יהיה צבעוני, טעים ומנחם וגם נחסוך בעלויות. בשביל השופוני אנחנו ממליצות להוציא את התקציב שישאר על עוגה מרשימה.

2. נוסטלגיה

גם אם מחשבים היא לא הסביבה הטבעית שלך, לערוך מצגת בסיסית עם תמונות ומוסיקה ברקע היא משימה פשוטה ביותר. תמיד אפשר כמובן, להאציל סמכויות ולהפיל את זה על האחיין המתבגר. (מה הוא עושה שם עם המחשב שעות סגור בחדר? מצגות כמובן)  כך או כך לא היינו מוותרות על מצגת עם תמונות מגיל לידה ועד היום. זה מצחיק, מרגש ומדבר לכל המשפחה.

3. פעילות מגבשת

רעיונות למשחקי יום הולדת ובכלל

עכשיו הגענו ללב האירוע, החלק המקורי, הפעילות המגבשת. משחקים קצרים ומצחיקים שכל משפחה יכולה לשחק בבית שלה מבלי להיעזר בשירות חיצוני. כשמחפשים רעיונות ליום הולדת זו ההמלצה הכנה שלנו.

זה ממש פשוט, נדריך אותך צעד, צעד:

רעיונות ליום הולדת למבוגרים - משחקי אימפרוביזציה קלילים

הפינגווין

משחק ראשון ששובר את הקרח וגורם גם לדודה הכי ביקורתית להשתחרר וליהנות.

איך נשחק: נפזר כסאות בשטח רחב (סלון, או חצר) ככמות בני ובנות המשפחה. נתיישב כולנו על הכיסאות. אם אני התנדבתי ראשונה, עליי לקום וללכת לצד השני של החדר, כמה שיותר רחוק מהכיסא הריק. המטרה שלי היא להתיישב על הכיסא הריק. במידה והוא נתפס, עליי לאתר כיסא ריק אחר ולהתקדם לעברו. מותר לי ללכת אך ורק בקצב איטי ואחיד, ממש כמו פינגווין. שאר הקבוצה צריכה לשתף פעולה נגדי ולא לאפשר לי להתיישב על הכיסא. מותר לקבוצה לדבר, לרוץ מהר, להתחלף במקומות הישיבה וכל זה בקצב מהיר. אסור לקבוצה לקום ואז להתחרט ולהתיישב בחזרה, ואסור להזיז את מיקום הכיסאות. רק להחליף מקומות ישיבה. ברגע שהצלחתי להתיישב, פינגווין אחר ינסה למצוא את מקומו.

משך המשחק : בין 5 ל 20 דק'.

ערך מוסף: חימום, שבירת קרח, גיבוש ושיתוף פעולה.

רעיון ליומהולדת סדנה מצחיקה
רעיון מצוין ליום הולדת. אימפרוביזציה

ראו גם: מופעים מאולתרים לחלוטין – אם עוד לא ראיתם כזה אתם חייבים!

טלפון שבור

קבלו משחק יום הולדת למבוגרים נוסף.

אחרי שרצנו והשתוללנו, (כן, גם את סבתא!), הפעם מדובר במשחק בישיבה.

איך נשחק: נתחלק לזוגות ונשתף במשך דקה את הסיפור אישי שלנו. רצוי חוויה מצחיקה או פאדיחה שקשורה לבעל.ת השמחה. אם תורי להקשיב, רק אקשיב ולא אגיב או אשאל דבר. לאחר דקה נתחלף והפעם תורי לשתף במשך דקה בסיפור שלי. כאשר נסיים לשתף, שני הצדדים, נתערבב בין הזוגות ונמצא צמדים חדשים. ושוב נשתף, כאשר נשתף את הסיפור האחרון ששמענו כאילו היה שלנו (בגוף ראשון). לאחר מכן נתחלק לזוגות חדשים ונספר  שוב את הסיפור האחרון ששמענו כאילו היה שלנו. לאחר 3 סבבים נשב במעגל. אם הגיע תורי, אספר לכל הקבוצה את הסיפור האחרון ששמעתי כאילו היה שלי. אם רק הקשבתי וזיהיתי את הסיפור שלי מסופר במעגל, ארים את ידי ומכאן מותר לי להשלים את הסיפור בעצמי. וכך נעבור מסיפור לסיפור. שימו לב, במשך המשחק הסיפורים יתעוותו וישתנו, זה כל הקסם.

משך המשחק: בין 10 ל 15 דק'. תלוי בכמות הסיפורים המצחיקים שיש למשפחה.

ערך מוסף: הצפת זכרונות משותפים, צחוק וגיבוש.

שליפים

אנחנו כבר במצב משוחרר ונוכל להרשות לעצמנו להשתולל מול כולם.

איך נשחק: ניקח ערמת פתקים קטנה ונכתוב עליהם משפטים אופייניים שאומרים במשפחה. זה יכול להיות משפט מצחיק שאמרה פעם האחיינית שרק למדה לדבר או משפט נזיפה של אבא שחוזר על עצמו בלי סוף. לאחר שנסיים לכתוב כמות יפה של משפטים. נבחר זוג שיעלה "להופיע" ויגלם זוג במערכת יחסים שנבחר לו (מורה ותלמיד, אבא ובן, רופא וחולה). בכל פעם שיזרק לאויר הציווי: פתק ע"י בעל.ת השמחה, הזוג יצטרך לשלוף פתק, תוך כדי הסצנה, להקריא אותו בקול רם ולהתאים את המשפט לסצנה.

משך המשחק: כל סצנה היא בין 3 ל 5 דק'. תוכלו לשחק כמה שתרצו, עם החלפת משתתפים ומערכות יחסים בכל פעם.

ערך מוסף: צחוק, הצפת הומור פנימי משותף, גיבוש.

לסיכום - יש רעיונות למשחקים ליומהולדת ?

מקווים שאספתם כמה רעיונות ליום הולדת למבוגרים, 

אהבתם? מכירים עוד משחקים דומים ? כתבו לנו בתגובות!

רוצים שנבוא אליכם להפעלה עם עוד המון משחקים? לחצו כאן למעבר לעמוד הסדנאות שלנו

מופע אימפרוביזציה - רעיון ליומהולדת

מופע מאולתר או מופע אימפרוביזציה, הוא מופע מערכונים מבוסס על רעיונות ובקשות הקהל, שמבוצע על ידי שחקני תיאטרון – מאלתרים מקצועיים, הוא מצחיק, אנרגטי, דינאמי ויכול להתאים את עצמו לכל אירוע.

לדוגמא: אם המופע עוסק ביום הולדת, הצוות שלנו יכין משחקים ליום הולדת, זה אומר, תרגילי אלתור ייחודיים שיוכלו להתאים למשל להעצים את החוגג/ת.

זמן המופע הוא בערך 50 דק'. למה בערך? כי רוב הסיכויים שיהיה לנו כל כך כייף ביחד שנרצה להישאר עוד. הכל תלוי באנרגיות של הקהל.

במופע הקבוע והקלאסי שלנו מגיע צמד שחקנים מיומנים. ניתן לשדרג ולהזמין מופע עד ארבעה שחקנים. הכל פתוח ותלוי תקציב😊

המופעים שלנו בנויים על אינטימיות וקירבה ולכן מתאימים לקהל של 20 עד 100 איש.

אל תנסו, כי לא תצליחו לצפות את זה. בואו בראש פתוח ותנו לעצמכם ליהנות ממשחקי גיבוש מצחיקים, מערכונים קורעים, והבדיחות הפרטיות שלכם מוצגות על הבמה. הכל מאולתר על המקום והשחקנים מפתיעים אפילו את עצמם. אה, ואל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם מככבים יחד איתנו, ככה זה, הכל יכול לקרות.

ממש לא. אנחנו נזמין לבמה רק את מי שירצה. אנחנו ממליצות לא להחליט מראש ולהתקבע, לכו תדעו, אולי תרוויחו חוויה.

או! שאלה מצויינת. אנחנו נבחר משת"פ מתוך החברה שיספר לנו פרטים פיקנטיים עליכם (דמויות מפתח בחברה, משפטים שמאפיינים אותם, מקרים מוזרים שקרו לכם בחברה) והשחקנים כבר ידאגו לשלב אותם בזמן אמת תוך כדי אלתור. גאוני, לא?

הכינו את הישבן שלכם לישיבה, את הראש להתרוקנות, את הבטן להתכווצויות צחוק בלתי נשלטות ואת הנשמה לזמן איכות.

Picture of מערכת השמש
מערכת השמש

אהבתם ? יש לכם משהו להוסיף ? ספרו לנו!

כתיבת תגובה