מדוע סדנאות גיבוש לעובדים הן פעילות חובה לכל צוות

סדנאות גיבוש לעובדים

תוכן עניינים

בדרך כלל ובמיוחד באימפרו, אני לא מתחילה בבעיה, אלא מתרכזת בחיובי, במה כן. הפעם אני רוצה לחרוג ממנהגי ולהתחיל ישר מהבעיה – צוותים לא מגובשים, אחרי אינספור סדנאות גיבוש לעובדים, למגוון מאוד רחב של צוותים שעובדים ביחד, הגעתי למסקנה שאחת הבעיות הגדולות בצוותים, היא החוסר באחידות, בגיבוש, בקבוצתיות – יש כאלה שיאמרו שאין חשיבות בגיבוש של צוות עובדים, שבסופו של דבר הכי חשוב זה התפוקה.

אז בואו ואגלה לכם סוד –  צוות מגובש ומחובר עובד טוב ביחד ומגיע לתפוקות הרבה יותר גבוהות, ואין דבר שמנהל רוצה יותר מזה.

היום אסביר לכם מהן סדנאות גיבוש, אכיר לכם את הסדנאות שלנו לגיבוש, שמבוססות אלתור ונבין יחד מדוע הן הכרחיות לצוות העובדים שלכם.

מהן בכלל סדנאות גיבוש לעובדים ?

סדנאות גיבוש הן סדנאות שכל מטרתן הן לגבש ולאחד קבוצה של אנשים, לגרום להם להיפתח זה לזה ולהשתחרר ובכך בעצם לחזק את הכוח שלהם כקבוצה.

הסדנאות הללו מפעילות את כל הצוות, ביחד, בשיתוף פעולה למען מטרה מסוימת, לפעמים המטרה יכולה להיות הנאה נטו (תאמינו לנו, זה חשוב להנות. מאוד).

הצוות שלכם שביום יום עסוק כל כך בעבודה לפעמים לא מכיר את מי שעובד איתו, סדנאות הגיבוש גורמות לשלומי לראות פתאום את מירי שיושבת בקובייה שלידו. ככה פשוט.

היום יש בערך מיליון סוגים של סדנאות ומפגשי גיבוש כאלה, מחדרי בריחה ועד סדנאות עץ ביער, מסדנאות מקרמה ועד לתחרויות משחקי שולחן. הכל מוגש על מגש של כסף –  צריך רק לבחור.

למה הן חשובות לצוות כמו אוויר לנשימה

מכירים את זה שאתם בטירוף על איזה פרוייקט ואתם ממש שקועים בעבודה ונתקעתם באיזה חוסר השראה לרגע, לקחתם הפסקה, עשיתם קפה, או שוקולד (זה מה שעובד עליי בכל אופן), חזרתם לעבודה והופ! הבעיה נפתרה וחזרתם עם כוחות מחודשים?

היום כולם מכירים בחשיבות של הפסקה, של לקחת רגע. אותו דבר עם גיבוש לצוות – הצוות צריך רגע של ביחד, ולא, הפסקת סיגריה לא נחשבת. סדנאות גיבוש גורמות לצוות לא רק להכיר אחד את השנייה אלא גם לעבוד ביחד, במשהו שהוא קליל וכיפיי ולא למטרות עבודה, כשהצוות מנסה לצאת מחדר בריחה ביחד, או לבנות ספסל ביחד או לפסל חד קרן עם נצנצים ביחד (לא שופטת)- זה כיף! והכיף הזה נותן את האוויר לנשימה, והאוויר לנשימה הזה גורם ליום שאחרי להיראות אחר- עובדים מגיעים לעבודה בכיף ומתקשרים הרבה יותר טוב מבבוקר שלפני כן.

סדנה לגיבוש צוות עובדים

3 הסדנאות שלנו שמתאימות לגיבוש עובדים

סדנת ניהול יצירתי

סדנה מקורית וייחודית שלא תמצאו באף מקום אחר, תשדרג אתכם כמה רמות למעלה. לחצו כאן כדי לגלות עוד

סדנת גיבוש וכיף

סדנת אימפרוביזציה מצחיקה ומרוממת נפש. חוויה בלתי נשכחת. דלת לעולם חדש. לחצו כאן וגלו עוד.

סדנת עבודת צוות

צוות עוצמתי צריך לתחזק. ויש לנו בדיוק את הסדנה הנכונה עבורכם. הסדנה כוללת משחקי גיבוש ותרגילים ייחודיים.

סדנאות אימפרוביזציה לגיבוש עובדים

אז כמו שכבר ציינתי קודם, יש סדנאות שוקולד וחדרי בריחה, אבל בואו  נתמקד בסדנאות להן התכנסנו ונדבר על סדנאות אימפרוביזציה לגיבוש.

לסדנאות האלו מגיעים בדרך כלל שחקן או שחקנית לקבוצת העובדים במשרד ובמהלך הפעילות העובדים מתנסים במשחקים מעולם האלתור ועל הדרך לומדים כמובן את הכללים, כדי לדעת איך לעשות את זה נכון. איך לאלתר נכון.

העניין עם אלתור, שהוא מביא איתו כלים שהם זהב גם לחיים עצמם ולא רק בשביל לאלתר מערכון או איזה קטע על במה.

אלתור עוסק בחיוביות, בזרימה, בחברות וביצירתיות. מאלתרים יודעים שמותר להם לטעות ושיש להם את כל החופש להתרסק לפעמים – ובהרבה מקרים לקום גדולים ויצירתיים מזה.

אלתור עוזר להשתחרר ולצחוק, לפתח את היכולת שלנו להקשיב ולהפוך אותנו להרבה יותר חדים מחשבתית.

את כל הדברים שציינתי – אפשר בהחלט לאמן ולשפר אם עובדים עליהם ומתרגלים אותם.

ראו גם: הייתם פעם במופע אימפרוביזציה ? למה אתם מחכים ?

סיפור אמיתי מסדנה שלנו בחברה גדולה

אני מכירה אתכם, אתם בטח שואלים- אבל מה בתכלס? אל תדברי אתנו סיסמאות.

אז שמעו סיפור, חלק משמעותי בסדנת גיבוש שלנו הוא הכן ו.. (חפרנו עליו מלא כאן בבלוג) על רגל אחת- זה תרגיל בסיס ידוע מאוד באילתור, כשהרעיון בגדול הוא להגיד הרבה כן וגם להוסיף משהו משלך, בסדנאות שלנו אנחנו עושים תרגיל שממש ממחיש לצוות למה זה חשוב להגיד כן ואיך דברים מתקדמים כשאומרים כן ואיך הם נעצרים כשאומרים לא, אנחנו עושים את זה דרך סצנות ותרגילי תיאטרון אבל גם מקבילים את זה לעולם העבודה הצוותית.

יום אחר אחרי סדנא כזו סיפרה לי בהתרגשות אחת הלקוחות שהעברנו לה סדנא, סיפור מרגש על בלת"מ שתקף אותם באמצע יום סיור חשוב ואיך בעקבות הסדנא כל הצוות גייס את שיטת הכן ו והצליח לצאת מהבלתם- ביחד.

בדרך כלל- כך היא סיפרה, מעצם היותה מנכל"ית הרבה פעמים היא העבירה לעובדים שלה משימות והם היו מבצעים אבל באותו מקרה היא הרגישה את השינוי, את ההרגשה שהם עובדים ביחד איתה על אותה מטרה, שהם מבינים מה צריך לעשות ולמה, ואת החשיבות של הביחד. שבתכלס מביאה את התפוקות הכי גדולות.

סדנאות לעובדים

סדנאות הגיבוש שלנו

כאן בשמש אנחנו מאוהבים בסדנאות גיבוש שלנו, למה?  כי אין הנאה יותר גדולה מלראות קבוצה של אנשים שמקבלת משהו חדש, שנהנית ממנו וגם לוקחת אותו הלאה.

סדנאות גיבוש לקבוצות

בסדנאות שלנו חשוב לנו הכיף- אנחנו רוצות שכולם ייהנו, גם כאלה שלא עפים על תיאטרון ולא רוצים להיות במרכז הבמה, גם הם נהנים וצוחקים בטירוף, לראות את הצוות עובר חוויה מהנה ביחד עושה לנו את היום, אבל לא רק זה- חשוב לנו הערך המוסף – כשאנחנו מעבירות סדנא אנחנו רוצות שכל אחד ואחת שהיו בסדנא יקחו איתם איזה שהוא כלי שיעזור להם הלאה, משהו שאפשר ליישם אותו, משהו שיזכיר להם בזמן העבודה "אה זה כמו בסדנא הזאת.. עכשיו אני צריך רק לעשות את זה.." וזהו. הקסם קורה. ואז אנחנו מרגישות שאנחנו את שלנו עשינו.

סדנאות גיבוש לקבוצות ארגונים וחברות

רוצים להזמין סדנת אימפרוביזציה למשרד ? אל תהססו לפנות אלינו לכל שאלה !

רעות ברבי
רעות ברבי
מייסדת "שמש - מופעים וסדנאות בהתאמה אישית" בוגרת 'גודמן' בית ספר למשחק, בעלת תואר ראשון b.ed בחינוך הוראת תיאטרון ובימוי במכללת סמינר הקיבוצים. שחקנית, מאלתרת, במאית ויוצרת תיאטרון. מדריכת תיאטרון לנוער בסיכון, אסירים ועוד.

אהבתם ? יש לכם משהו להוסיף ? ספרו לנו!

כתיבת תגובה

קל להישאר מעודכנים

הזינו את המייל שלכם והרשמו לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים ותוכן

באהבה.