7 זום – 7 משחקי אימפרוביזציה מגניבים לזום

פעילות גיבוש בזום - מופע אימפרוביזציה בזום

תוכן עניינים

שנת 2020 אולי היית גם קצת טובה אלינו

אז זאת הייתה חתיכת שנה מאתגרת בשמש, אם נהיה כנות. אי אפשר היה לפגוש אנשים, העברנו שעות מרובות בבית בין ארבע קירות, הילדים טיפסו לנו על השכל והיה חוסר וודאות בלתי נסבל. מהזווית שלנו בשמש, זה בא לידי ביטוי בחוסר במפגשים, בסדנאות ובמופעי האלתורים שהם עיקר הפעילות השוטפת שלנו. אבל היו לתקופה הזאת גם יתרונות. היקום בעצם הכריח אותנו לאלתר את עצמנו לדעת ולמצוא חלופות לאזורים הנוחים ולהרגלים שלנו. הסדנאות שלנו עברו לזום ועם המון קשיים בהתחלה, הצלחנו מפעם לפעם למצוא את הדרכים שלנו להפיק מהפלטפורמה הזאת את המיטב. אז לפניכם 7 משחקי אימפרוביזציה לזום, ששיחקנו השנה בסדנאות.  תיהנו:)

אמנם מדובר במשחקי אימפרוביזציה, אך הם מתאימים גם כמשחקי חברה בזום, ככה שיכולים לשמש כל מיני סוגים של קבוצות.

משחקים לזום - 7 משחקים מומלצים

משחק לזום 1# - הוראת בימוי רטרואקטיבית

זה משחק מגניב לזוג. המנחה מבקש מהקהל מערכת יחסים (כמו אבא ובן, רופא וחולה, אח ואחות, כפתור ופרח והבנתם.) ועל השחקנים לאלתר דיאלוג שכולל בתוכו את הפעולות/הוראות הבימוי של הפרטנר. מה הכוונה ?

שחקנית 1: "אמא אני רוצה לעזוב את הארץ"

שחקנית 2: (נותנת לה הוראת בימוי רטרואקטיבית) אומרת תוך כדי שהיא זורקת את החתול לצד השני של החדר

שחקנית 2: (ממשיכה למשפט טקסט בסצנה) "עינב מה לעזעזל קרה הפעם? למה את נסערת?"

שחקנית 1: (הוראה רטרואקטיבית) תוך כדי היא מתיישבת לאט לאט ומגרדת בסנטר

שחקנית 1: "(טקסט סצנה) החלטתי שנורבגיה זה המקום בשבילי אמא, הכרתי לך כבר את קריסטן?"

שחקנית 2: (פעולה) מראה לה תמונה של קריסטן

שחקנית 2: "הו, חתיך"

שחקנית 1: אומרת ומתעלפת

ראו גם: מתעניינים בסדנאות לנוער? לחצו כאן!

משחק לזום 2# –

סצנה בשירות לקוחות

(זה משחק מצוין כדי לעבוד על מטרה בסצנה)

במקרה הזה, המנחה יבקש רעיון לחברה כלשהי שנותנת שירות כלשהו 2 משתתפים מנהלים סצנה של לקוח/ה ונציג/ה משירות הלקוחות. בנוסף, המנחה יגדיר לכל אחד/ת מה הרצון שלו/ה. לדוגמא, הלקוח מאוד רוצה להתנתק מהשירות והנציג עושה הכל כדי להשאיר אותו. 

שימו לב שחשוב להתחיל את הסצנה בנקודת פתיחה מסוימת ולהגיע בסוף הסצנה לנקודה קיצונית הרבה יותר. חשוב לא להתחיל קיצוני מדיי את הסצנה.

תמונת אילוסטרציה למשחק לזום

משחק לזום 3# –

הסיפור של כולנו

מרובה משתתפים. המנחה מבקש מאחד המשתתפים בסדנא שיפתח את אחד הספרים בבית ויקרא שורה אקראית מהאמצע. זה בעצם משפט הפתיחה של הסיפור. כולם משתתפים. זה עובד ככה:

שחקן ראשון מקריא משפט מהספר: "הגשם החזק לא פסק וראול ידע שזה הלילה החשוב ביותר שלו בפלמה" וממשיך לאלתר סיפור (אחר כמובן). "הוא החזיק בידו נר וחיפש גפרור בכל הבית". 

המנחה עובר מאחד לשני, כאשר הבא/ה בתור ממשיכ/ה מאותו המקום בסיפור. 

*לא חובה, אבל שווה שמעבר ללספר סיפור, כולם ישחקו את אותה הדמות, עם קול מסוים וקצב מסוים. תמיד מעניין לראות איך כל משתתף עושה את הדמות בדרך שלו.

משחק לזום 4# –

אליפות העולם במשימות הבית

עוד אופציה הורסת מצחוק למשחק בזום.

המנחה בוחר 3 משתתפים ומבקש מהם לבחור פעולה כלשהי לעשות בבית. כמו תליית כביסה, סידור מיטה, צחצוח שיניים או כל דבר שקל להביא למחשב.

2 משתתפים נוספים, ישמשו בתור שדרן ופרשן של אליפות העולם. ברגע שהמשחק מתחיל, השדרן והפרשן בעצם אחראיים על "השידור" של האליפות, הם מציגים כל משתתף, את התחום ממנו הוא בא. הם מזניקים את התחרות, משדרים ומפרשנים בלייב את המתרחש כשהם מתבססים על רפרנסים מעולם הספורט התחרותי. כמובן שאין שום משמעות לאיזשהו סוג של תחרות/השגיות אמיתית מהמשחק הזה, אלא הכל קם ונופל על אווירת התחרות, הכשלון, האכזבה, הנצחון וכו' וכו'. אפשר להחליט על מדינה ממנה כל אחד מגיע ולשלב ראיונות בג'יבריש אחרי ההתמודדות.

ראו גם: כבר ביקרתם בעמוד ההרצאות שלנו? הרצאות מעניינות ומרגשות בנושאים שונים. 

משחק לזום 5# –

ריקוד קבוצתי

אוקיי, המשחק הזה בדרך כלל משמש כמשחק חימום, אבל אפשר גם לשלב אותו כדי להתרענן קצת בין משחק למשחק.

המנחה מפעיל מוזיקה (ומוודא שכולם שומעים היטב), מחליטים מי המשתתף שמתחיל. המשתתף הנבחר מאלתר קומבינציית ריקוד וכולם צריכים לחזור אחריו. נסו להיות קנאים לדיוק של הדבר הזה, ברמה שאם יתחבר מישהו שלא מכיר את הכללים, הוא לא יידע מי מוביל. בשביל זה כדאי להאט קצת את הקצב.

המנחה מעביר בין משתתף מוביל להבא אחריו.

סדנה לנוער משחקים לזום

ראו גם: "משחקים בזום" מופע אימפרוביזציה מיוחד לזום! הקליקו כאן

משחק לזום 6# –

מזכירה אלקטרונית

זה אחלה משחק חברה לזום.

כולם משחקים. אחד המשתתפים מתחיל ומבצע הודעה "מוקלטת" של מזכירה אלקטרונית, של דמות דמיונית.

לדוגמא "היי, הגעתם לטלפון של מוטי, אני בדיוק בחופשה בקריביים. השאירו הודעה". בשלב הזה המטרה של הקבוצה היא להקליט לאיש הזה הודעות ובכך בעצם לבנות/לעצב את דמותו. לדוגמא "אהלן מוטי, זאת אמא, שכחת לכבות את הבוילר לפני הטיסה ואבא כועס" 

וכך הלאה. בין הודעה להודעה כולם יחד אומרים "בייייפ".

*נסו לעבוד עם הנתונים שחבריכם מעלים ולא כל הזמן להמציא כיוונים חדשים ("כן..ו")

משחקים בזום אישה במהלך משחק

משחק לזום 7# – תירוצים

כולם משחקים. במשחק הזה על המשתתפים לתרץ למה הם עשו כך וכך ולהאשים את הבא אחריהם. לדוגמא,

משתתף 1: "אלון, למה לא הגעת לפגישה הבוקר?"

אלון: "אני לא הגעתי לפגישה, כי מירי, אמרה לי שכל הבניין פה תחת התקפה של חייזרים"

מירי: "אני אמרתי לך שכל הבניין פה בהתקפה של חייזרים כי שיר, חוקרת חייזרים כבר כמה שנים והיא אמרה לי שבתקופה הזאת של השנה הם מגיעים בדרך כלל"

וכך הלאה.

למרות שהנטייה במשחקי אימפרוביזציה בזום היא לקצר ולתקתק ולהגביר את הקצב, כדי להחזיק את כולם ערים, יש גרסה נהדרת של המשחק הזה, שהיא פחות ממוקדת סטייל שני משפטים שכוללים ספיגה והאשמה, אלא על כל משתתף בתורו, לפתוח ממש סיפור שלם. מעולה ומומלץ להתחמם עם הגרסה הזאת כי היא מעירה קצת את המוח וגורמת לנו לירות מילים ללא הרף. זה עובד גם בזום.

לסיכום

מקוות שמצאתם/ן אופציות טובות למשחקי אימפרוביזציה לזום. כמובן שיש עוד המון משחקי אימפרו שאנחנו מכירות, שעיבדנו וכעת הם משחקים לזום. הכי חשוב לזכור ולהזכיר למשתתפי הסדנה דגשים המרכזיים באלתור ולחדד אותם בתחילת הסדנה. הקשבה, כן ו.., חיוביות, שחרור ועוד דברים עליהם נדבר בפעם הבאה. מוזמנים לכתוב לנו.

Picture of מערכת השמש
מערכת השמש

אהבתם ? יש לכם משהו להוסיף ? ספרו לנו!

כתיבת תגובה