5 טיפים לאלתור דמויות מעולות

טיפים לאלתור דמויות

תוכן עניינים

כדי להצליח לאלתר דמויות טובות באימפרוביזציה, נדרשת עבודת חקר פנימי וחיצוני מתמשכת וכמובן תרגול. על מנת לגרום לקהל שלכם להתחבר אליכם, מוטב שהדמויות שאתם משחקים תהיינה אותנטיות ומעוררות הזדהות.

אז איך בעצם תוכלו לאלתר דמויות טובות? בגדול, תצטרכו להיות מחוברים טוב טוב לעולם האסוציאציות שלכם, להאמין לעצמכם ולהסתמך על תהודה אישית בעת יצירת דמויות. אז מה זה בכלל אומר ליצור דמויות אותנטיות?

דמות אותנטית היא כזו שחולקת איתך איזשהו מכנה משותף. או יותר נכון לומר (ובהתייחס לדמויות מאולתרות בלבד), זו דמות שבאינסטינקטים שלכם אתם מוצאים את הקווים המקבילים לה אצלכם. אי אפשר לגלם בכיף דמות שאין לכם איתה שום חיבור רגשי.

מתי אפשר לזייף עם זה? ברגעים באימפרוביזציה בהם אתם מנסים לשחזר ולא באמת לאלתר, ברגעים בהם אתם לא אוהבים באמת את הנתונים שקיבלתם מהפרטנרים שלכם ואתם מנסים לקחת את הדמות למקום שלכם ב"כוח" והסצנה בסכנת התפוררות ובמקרים נוספים בהם אתם לא באמת נותנים לדברים להיות. באמת להיות.

החיבורים האופטימלים, נעשים באמצעות עולם האסוציאציות שלכם. ברגעים בהם הקטע/הסצנה/המחזה המאולתר מתחיל, אתם צריכים להיות ב-State Of Mind הכי אותנטי שלכם. הכי לא מנסה להצחיק, לרצות וכו'. אלא, להגיב באמת לנתונים שהקהל/הפרטנרים שלכם שלחו אליכם וזה חברים וחברות, מעל כל טיפ כזה או אחר שנכתוב כאן. אז חשוב לזכור קודם כל את זה.

הנה 5 טיפים שיעזרו לכם בתהליך יצירת דמויות באימפרוביזציה:

  • ברגע האמת, בחרו משהו אחד מ"מחסן ההשראות שלכם"

כל התשובות אצלכם. יצירת דמויות היא מסע אישי, ולמאלתרים שונים עשויות להיות שיטות מגוונות. חלקם מוצאים השראה ברגשות חזקים, תכונות ייחודיות, תכונות פיזיות, קול או מבטאים. בין אם אתם מוצאים השפעה מסרטים, תוכניות או חוויות בחיי היומיום, הטיפ המכריע הוא למצוא עוגן – נקודת התחלה שממנה תוכלו לגלם את הדמות. אם אסוציאטיבית אתם מרגישים שנכון לכם להתחיל סצנה של מנהל נגריה ועוזר בפעולות פיזיות בלבד, אל תפחדו ללכת על זה, רק לכו על זה עד הסוף.

  • ספציפיות

בניית דמות חדשה הופכת לאפקטיבית ביותר כאשר אנחנו ספציפיים לגבי גילה, המניעים, החוזקות או החולשות או המקצוע שלה. ספציפיים לגביי איך היא הופכת חביתה עם מחבת, או איך היא מגיבה כשמישהו אומר לה שהוא אוהב אותה. הספציפיות תוסיף עומק לדמויות שלכם ותאתגר אתכם כמאלתרים להצדיק את הבחירות שלכם.

  • שיתוף פעולה עם הפרטנרים והפרטנריות

אחד ההיבטים המתגמלים ביותר של אלתור הוא היכולת להזין את האנרגיה של בן הזוג שלך ולהשלים אותה עם האנרגיה שלך. אימפרו מלמד את הערך של שיתוף פעולה, ועל ידי יצירת דמויות שמתחברות היטב עם הבחירות של בן הזוג שלכם, תוכלו להגיע לתוצאות נהדרות. תרגיל סטטוס יכול להיות מעולה לתרגול דינמיקה בין פרטנרים לסצנה.

  • ביטוי פיזי ורגשי:

פיזיות היא כלי רב עוצמה לביטוי ואפיון הדמויות אותם אתם משחקים. מחווה פיזית, כמו לדוגמא להתחיל סצנה בכיפוף כתפיים או שינוי יציבה כזה או אחר, יכולה לרתק את הקהל שלכם ולעורר את סקרנותם לגבי הבחירות הבאות של הדמויות שלכם. (כל זה מבלי להזכיר שיש אסכולות שלמות בעולמות האלתור שממליצות להתחיל סצנה מפעולות פיזיות בלבד עוד לפני שפותחים את הפה, זו אחלה טכניקה לבחור בה מעת לעת בלי קשר לדמויות).

בנוסף, התחייבות רגשית וקשובה לצרכיו של בן/בת הזוג לסצנה היא קריטית. שני ההיבטים הללו יהפכו את הדמויות שלכם לפגיעות ופתוחות לתקשורת אמיתית, וכמובן ישפרו את הסצנה כולה.

  • תעדו את עבודת הדמויות שלכם בחזרות

צלמו וכתבו את הטקסט שאתם מאלתרים בסצנות\מונולוגים בחזרות. נתחו את המבנה, הבחירות, המילים וכו'. נסו לעבוד עם זה, לחזור לבמה אחרי הערות של חברי האנסמבל או שלכם לעצמכם. האימפקט של זה יהיה גבוה גם לדמויות הבאות שתאלתרו, כי תפתחו מודעות לפרטים שעד אותה נקודה לא שמתם לב אליהם.

לסיכום, המסע אל סצנות טובות רצופה בדמויות נהדרות, אז אל תוותרו על עבודת דמות טובה, תרגלו את הדברים, חקרו את עצמכם על הבמה ואתגרו את עצמכם ללא הרף כדי לצמח כמאלתרים ומאלתרות. בהצלחה!

Picture of מערכת השמש
מערכת השמש

אהבתם ? יש לכם משהו להוסיף ? ספרו לנו!

כתיבת תגובה