האישה כמאלתרת

נשים מאלתרות

תוכן עניינים

בתכל'ס כשאנחנו מסתכלים על היומיום שלנו, אנחנו לא מפסיקים לאלתר, זה פוגש אותנו בכל מקום: בעבודה, בבית, עם הילדים איפה לא? אבל לדעתי יש יצור חי אחד שמאלתר יותר מכולם.. האישה.

לצערנו אלתור לעיתים יכול להיתפס כמשהו שלילי. יש תפיסה הרי שאומרת שהכל צריך להיות מתוכנן ושאנחנו צריכים לבוא מוכנים! מוכנים לפגישה עם המצגת בזמן לעבודה, מוכנים עם השיפוץ שרצינו לעשות בבית ומוכנים עם ארוחת הצהריים לילדים בדיוק איך שהם חוזרים מבית הספר.

אלתורים בחיים עצמם

אבל מה לעשות בחיים האמיתיים, זה לא ככה. כמה שלא נשקיע במצגת פתאום תהיה הפסקת חשמל או שהבוסית תגיע ותרצה לשמוע אתכם מדברים באמת ו"מספיק עם המצגות האלה" או שבאמצע השיפוץ תבוא עלינו ההשראה עם איזה רעיון מגניב אחר ממה שחשבתם בהתחלה או שהילדים יגיעו וממש יתחשק לכם ללכת איתם לאכול פלאפל בחוץ- דברים קורים בלי שנהיה מוכנים אליהם, פשוט ככה. אז מה? נוותר על זה? הרי אי אפשר להגיד ליקום "לא, לא, זה לא מה שתכננתי!" הוא יצחק עלינו בפנים! והאמת שאנחנו פשוט נפסיד- כי אם אנחנו נדבר בתשוקה ובהתלהבות על משהו שמעניין אותנו בעבודה זה טוב יותר מאלף מצגות ואם לא נקשיב להשראה נחיה בתחושת פספוס ו'מה אם' ואם לא נלך עם הילדים נפסיד זמן איכות ופלאפל (המלצות על הפלאפליות הכי טובות בארץ במאמר אחר) מה שאני רוצה להגיד זה שאי אפשר להתעלם באמת מאלתור, זה קורה לנו באופן טבעי. ולאלתר זה הכי אחראי שיש ולא להיפך.

הקשר לנשים

אז מה קשור לנשים אתם.ן שואלים.ות? או יפה, שמעתי לאחרונה על מושג חדש: 'עומס רגשי' (metal load) שאומר בגדול שלמרות שאנחנו כחברה מאוד מתקדמים וגברים לוקחים יותר ויותר חלק פעיל בניהול הבית וגידול הילדים עדיין הפער הוא גדול ועדיין האישה, איך נגיד את זה בצורה עדינה? עושה יותר. חושבת על המכלול של הדברים מחוגים ועד ניקיון הבית, מהשתבצות בטבלת ארוחת החג בגן ועד תליית המדף שעומד כבר שנה בצד. לא ניכנס כרגע לסיבות (חברתיות, תרבותיות וכו') אבל זה ידוע ומוכח ויש לזה מגוון פנים וצורות. הרי אנחנו גם קרייריסטיות וגם נשות משפחה לתפארת. אנחנו באמת, בלי צחוק, וונדר ווימן.

ברגע שאנחנו, הנשים, חולשות על כל כך הרבה תחומים זה באופן טבעי יוצר הרבה אלתורים. כי כשהגננת מתקשרת (לרוב לאמא) כי לילדה כואבות הנעליים החדשות שקנית לה אתמול, את צריכה לאלתר באמצע יום עבודה.. (או יותר נכון, הגננת צריכה לאלתר כי יש גבול!) או כשהילדים החליטו שדווקא לפני יום של סופר כשהמקרר ריק הם מביאים את כל החברים שלהם למרתון לימודים אצלך בבית- את צריכה לאלתר מנת שף עם שקית פסטה ומלפפון (מתכונים בהמשך).

נשים מאלתרות יותר

הבנתם את הקטע, נשים מאלתרות יותר כי הן בכל מקום, חושבות על הכל שבעה צעדים קדימה ובמקביל לעוד עשרת אלפים דברים אחרים. והגברים? כבודם במקומם מונח. רק בבקשה לפנות אליהם כל פעם עם שאלה אחת. הם לא באמת יכולים להתמודד עם יותר מזה (:

מאלתרת בטלפון

מתעניינים בסדנה או מופע? היכנסו לעמוד הסדנאות או עמוד המופעים שלנו ובחרו פעילות אימפרוביזציה קלילה, מצחיקה, משחררת ומלאת השראה.

מערכת השמש
מערכת השמש

אהבתם ? יש לכם משהו להוסיף ? ספרו לנו!

כתיבת תגובה

קל להישאר מעודכנים

הזינו את המייל שלכם והרשמו לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים ותוכן

באהבה.